Suka hodowlana jamnika długowłosego

Zastanawiasz się nad zakupem jamnika długowłosego? Nie wiesz jednak czy lepszym wyborem będzie suczka czy też pies? Musisz podjąć decyzje bazując na własnych oczekiwaniach. Należy tutaj podkreślić iż panuje błędne przekonanie, że w przypadku suki hodowlanej powinna ona przynajmniej raz w życiu posiadać szczenięta ( ze względów zdrowotnych ). Jet to oczywiście mit i tylko od właściciela zależy czy suczka będzie posiadać szczenięta. Decyzja odnośnie zakupu suczki lub psa musi być zatem przemyślana ponieważ w przypadku chęci posiadania szczeniąt będzie stanowić wyzwanie dla członków całej rodziny.

Długowłosy jamnik suczka – dlaczego warto wybrać?

W przypadku wyboru suczki jamnika długowłosego zamiast psa trzeba liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Otóż przyjmuje się, że suczki są bardziej ułożone i wykazują większą troskliwość o dzieci niż psy. Dodatkowo suki są znacznie bardziej skoncentrowane ( przez co łatwiej przyjmują szkolenie ) oraz zachowują w domu większy porządek. Psy z drugiej strony lepiej znoszą wymagające i długotrwałe szkolenia oraz zazwyczaj są nieco lepiej zbudowane a przez to bardziej sprawne pod kątem fizycznym.

Suczka jamnika długowłosego

Jeżeli chcesz się przekonać jak prezentują się suczki jamnika długowłosego z naszej hodowli to sprawdź odpowiednią zakładkę – jamniki długowłose standardowe lub też jamniki długowłose miniaturowe.