MIOTY

Brandy Daisy Long and Lovely i Luca vom Charlottenhoff

Kaja Marzenie Gabrysi, ur 21.03.2019

Rodzice Kaji

Aavistuksen Korpien Kaunistus i Iconic Winner vom Margelchopf

Miot A

Anamay

Anamay

Anabelle

Anabelle
Anabelle

Anarose

Anarose
Anarose

Armani

Armani

Ars Amandi

Ars Amandi

Belle rose

Be my sunshine

Be my Sunshine
Be my Sunshine
Be my Sunshine

Belissa

Brave Heart

Brave Heart
Brave Heart
Brave Heart

Barney

Miot C

Dnia 05.01.2022 urodziły się jamniki długowłose standardy, trzy pieski i jedna suczka, wszystkie rude

Miot psa

Od czego zależy liczebność miotu? W głównej mierze od samej suki jak i psa. Oczywiście kilka istotnych czynników może wpłynąć na to, że miot nie będzie tak liczny. Należy tutaj wziąć pod uwagę dziedziczność liczebności miotu w przypadku suczki, źle dobrany termin krycia czy też wiek psa reproduktora ( im starszy pies tym gorsza jakość nasienia ). Ogólnie można przyjąć iż liczebność miotu w głównej mierze będzie wynikiem dziedziczności ilości potomstwa w linii żeńskiej.

Jak wybrać szczeniaka?

Jeżeli miot jest liczny to w jaki sposób podjąć decyzję o wyborze szczeniaka? Otóż kluczowe jest jasne postawienie sprawy jakiego psa szukamy. Wtedy dopiero można brać pod uwagę następujące kwestie. W pierwszej kolejności zdrowie zwierzaka, jego charakter ( czy szukamy zwierzęcia dominującego czy też o umiarkowanym temperamencie ) oraz wygląd.

Wybór szczeniaka z całego miotu

Najlepszym sposobem na dokonanie wyboru właściwego szczeniaka jamnika długowłosego miniaturowego jest wcześniejsza rozmowa z hodowcą na temat danego psiaka. To właśnie hodowca obserwując szczeniaki każdego dnia jest w stanie w pełni poznać ich charakter, zachowanie oraz cechy jakimi się odznaczają. Przekaże przyszłemu właścicielowi informacje na temat tego co lubi dane szczenię a czego nie oraz jak reaguje na bodźce.